Czy ty też odprężasz się, czytając książki? Podpowiem ci, jakie tytuły zabrać ze sobą na urlop, żeby nie tylko świetnie się bawić, ale rozwijać swój warsztat pisarski. Zobacz moje TOP 5 książek o pisaniu.
Nie ma pisania bez czytania. Dlatego postanowiłam podrzucić Ci moje propozycje, dzięki którym twoja kreatywność i warsztat pisarski mogą poszybować na wyższy poziom. I mimo że to poradniki, to te książki czyta się jak najlepsze powieści, bo napisali je ludzie, którzy wiedzą, jak tworzyć historie, które zapadają w pamięć.
Książka o pisaniu i nie tylko, czyli „Wielka Magia”
„Wielka Magia. Odważ się żyć kreatywnie” Elisabeth Gilbert to poradnik, jak odkryć swoją kreatywność i jak pielęgnować ją w swojej twórczości. Bo przecież każdy posiada tę iskrę, którą wystarczy zapalić, żeby tworzyć świetne teksty.
To, czego potrzebujesz, to dobrze się bawić. Być ciekawym jak dziecko. Wdać się w romans z własną kreatywnością. I pogodzić się z tym, że tak jak każdy twórca, masz wątpliwości.
Ta książka potrafi dodać pewności siebie i nawywracać w przekonaniach na temat twórczości. Dać inspiracje i rozniecić pasję. Uwielbiam ją za niestandardowe podejście do pisania i kreatywności.
„Wielka magia” to książka nie tylko dla pisarzy, artystów czy copywriterów. To pozycja także dla tych, którzy pragną odnaleźć swój talent. Dla właścicieli biznesów. Dla wszystkich, którzy chcą rozbuchać swoją wyobraźnię.
Warsztat pisarski szybuje na wyższy poziom, czyli „Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy”
Kolejna magiczna propozycja. Tym razem o magii słów. Joanna Wrycza-Bekier uczy sztuczek, które wykorzystasz w każdym tekście, by ludzie chętniej go przeczytali.
Pisarzem nie jest tylko ten, kto sprzedaje bestsellerowe powieści w Empiku. Pisarzem może być każdy, kto tworzy teksty. Dlatego każdy powinien pracować nad warsztatem pisarskim, żeby z dumą podpisywać się pod swoimi artykułami czy postami.
Joanna Wrycza-Bekier podpowiada, co robić, żeby słowa przestały być zbieraniną przypadkowych wyrazów, a nabrały mocy i odpowiednio działały na czytelnika. Nie tylko wtedy, kiedy żyjesz z pisania jako copywriter czy pisarz. Także wtedy, kiedy piszesz teksty dla swojego biznesu, prowadzisz blog czy pracujesz w dziale komunikacji firmy.
„Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści, które podbiją internet” Ewa Szczepaniak
Nie musisz być pisarskim geniuszem, żeby pisać dobre teksty do internetu, bo według Ewy Szczepaniak, tekstów się nie pisze, a projektuje. A projektowania można się nauczyć. Dzięki temu, że najpierw budujesz konstrukcję, a dopiero potem wypełniasz ją treścią, teksty łatwiej się pisze i przyjemniej czyta.
„Sztuka projektowania tekstów” to podręcznik z ćwiczeniami, po który powinien sięgnąć każdy, kto ma zamiar osiągnąć jakiś cel w pisaniu do internetu, np. chce pisać artykuły na blog czy posty do social mediów.
W tej książce jest wszystko, co trzeba wiedzieć, zanim siądzie się do pisania: narzędzia i strategie, które sprawią, że teksty będą płynąć, ćwiczenia, które tę wiedzę zamienią w praktykę, a także podpowiedzi, jak odkryć i rozwijać pisarskie zdolności.
Kogo zainteresuje ta książka o pisaniu? Każdego, kto chce doskonalić swój warsztat pisarski. Jeśli jesteś blogerką, copywriterką, marketerką czy właścicielką firmy i chcesz lepiej komunikować się poprzez teksty, a jeszcze nie znasz tej książki, to najwyższa pora to nadrobić!
„Przyczepne historie. Dlaczego niektóre treści przykuwają uwagę, a inne zostają zapomniane” Chip Heath & Dan Heath
„Prowokująca. Zabawna. Otwiera oczy na zupełnie nową komunikację. Dzięki niej poznasz tajemnice sukcesu pomysłów”. – tak o „Przyczepnych historiach” napisał Jacek Kotarbiński, ekonomista i ekspert marketingu. I ma całkowitą rację.
To świetnie opowiedziana historia o tym, jak świetnie opowiadać historie.
Bracia Heath na podstawie konkretnych sytuacji i przykładów, pomagają zrozumieć mechanizmy, które czynią opowieści „przyczepnymi historiami”. Takimi, które przeczytasz czy usłyszysz raz i zapadną Ci w pamięć. Takimi, które spowodują, że uczniowie, zamiast dłubać w nosie z nudów, zaczną Cię wreszcie słuchać. Takimi, które pozwolą zebrać pieniądze na szczytny cel.
To nie jest książka o pisaniu. To książka o tym, jak skutecznie ułożyć strategię komunikacji – w firmie, w szkole (jeśli jesteś nauczycielem) czy w życiu.
„Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę”, Julia Cameron
Jak walczyć z blokadą twórczą? Jak wyzwolić swoją kreatywność? Jak odnaleźć swoją artystyczną duszę? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym przewodniku pełnym inspiracji.
„Droga artysty” pomaga odkryć uśpione talenty. Realizować twórcze marzenia. Być bardziej kreatywnym w każdej sferze życia.
W książce znajdziesz narzędzia i techniki, które usuwają przeszkody blokujące kreatywność oraz pomagają zbudować nawyki, które wspierają własną twórczość.
Kto najbardziej skorzysta na tym kursie odkrywania i rozwijania własnej kreatywności? Każdy, kto chce odnaleźć swoją artystyczną duszę.
To moje TOP 5, jeśli chodzi o książki o pisaniu i kreatywności, dzięki którym rozwiniesz swój warsztat pisarski. Znajdziesz w nich nie tylko wskazówki jak pisać i jak się komunikować, ale przede wszystkim mnóstwo motywacji, inspiracji i wciągających historii. Dlatego śmiało możesz sięgnąć po nie podczas urlopu. Będą smakowały tak samo dobrze na hamaku w owocowym sadzie, na parkowej ławce czy na leżaku zatopionym w gorącym piasku.
A jeśli chcesz wykorzystać książkową wiedzę w praktyce, może zainteresuje cię artykuł konkretnych Kurs kreatywnego pisania online za darmo.